تبلیغات
کتول - مهندس غلام رضا حاتمی


بایستی به ورزش نگاهی فرهنگی داشت

بررسی فرهنگ و ورزش در نشستی با مهندس حاتمی

مرد آرام ورزش استان این اولین نشانه ایی است که در حضور مهندس غلامرضا حاتمی به ذهن خطور می کند. و البته دغدغه راه اندازی سازمان فرهنگی- ورزشی در علی آبادکتول. عضو تیم والیبال دانشگاه های چالوس و سیستان و بلوچستان در سال های 74-77، رییس هئیت والیبال شهرستان علی آباد کتول 87-89 و عضو کمیته فنی هئیت والیبال استان گلستان از سال 89 تا به حال. با او از فرهنگ و ورزش پرسیدیم. و او به حوصله پاسخ داد.

*****

بعد از کسب نتایج به دست آمده توسط ورزشکاران در المپیک لندن، فضا و اتمسفر فرهنگ و ورزش استان و شهرستان علی آبادکتول را چگونه ارزیابی می کنید؟

با توجه به نتایج خوبی که در المپیک به دست آمد و شور و نشاطی که به مردم ما تزریق کرد. از خوان نعمت خوشحالی المپیک به هرحال در فضای استان و شهرستان حرف از قهرمانی زده می شود و این خود بستری می تواند برای توسعه ورزش همگانی- قهرمانی و در پی آن یک جامعه سالم باشد. حالا باید دید که نقش ما در ورزش چیست آیا می توانیم این شور و نشاط را تبدیل به یک فرآیند حرفه ای و استراتژیک، جهت ارتقای سطح کیفی و کمی ورزش کنیم یا نه.

سهم ورزش حرفه ایی استان و به خصوص شهرستان علی آبادکتول در کاروان المپیک چه میزان بوده؟

البته با تمام تلاش و زحماتی که مجموعه ورزش شهرستان انجام داد اما منتهی به کسب سهمیه المپیک نشد البته در سطح ملی و بین المللی توفیقاتی حاصل شده اما برای رسیدن به قله ورزش حرفه ایی مثل المپیک، نیازمند عواملی از قبیل امکانات ورزشی استاندارد، ایجاد مراکز پرورش استعدادهای ورزشی، توجه به نظام استعدادیابی، ایجاد پایگاه های قهرمانی و نهایتاً تصویب قوانینی جهت تسهیلِ حمایت و سرمایه گذاری در ورزش می باشد.

نقاط ضعف و قوت ورزش شهرستان علی آبادکتول را چگونه تحلیل می کنید؟

مسائلی مثل افزایش سرانه فصاهای ورزشی و رشد نیروی انسانی متخصص تربیت بدنی و وجود دانشکده تربیت بدنی و هنرستان تربیت بدنی در شهرستان از نقاط مثبت قابل ذکر است اما نباید از کمبودها و ضعف غافل شد. اگر منطقی و دلسوزانه پیگیر رفع مصائب و مشکلات باشیم حتماً آینده ایی روشن در انتظار است.

خب، اما جناب مهندس نقاط ضعف را بیان نکردید؟

البته قصد، پاسخ ندادن نبود. تنها خواستم بگویم اگر نکته ای هم ذکر می شود به جهت دلسوزی و کسب جایگاه واقعی ورزش شهرستان است. نقاط ضعفی همانند کمبود اماکن و تاسیسات ورزش تخصصی در رشته های پایه و قهرمانی. ناکافی بودن اعتبارات هئیت های ورزشی، عدم استفاده از مدیران و مربیان لایقِ مجرب، کمبود تعداد باشگاه های حرفه ایی، عدم تسهیل و رغبت در بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری برای ورزش شهرستان، نبود مدیریت جامع شهری در امر ورزش برای سر و سامان دادن به برگزاری مسابقات و عدم برنامه ریزی جهت پیگیری مطلوب مطالبات جوانان و ورزشکاران.

فرصت ها و چشم انداز ورزش شهرستان را چطور می بینید؟

فرصت و چشم انداز روشن است اگر فرصت سوزی نشود. جوان بودن جمعیت شهرستان و وجود استعدادهای درخشان، توان سرمایه گذاری و حمایت در بخش خصوصی به شکل بالقوه ایی وجود دارد که باید با مدیریت صحیح و دانش و البته تسهیل در قوانین آن را بالفعل درآورد.

ترویج و حمایت از ورزش همگانی با یاری گرفتن از تمام توان شهرستان که اعتقاد دارم ورزش همگانی شروع ورزش قهرمانی است. البته فکر می کنم برای حصول نتایج دلخواه باید ساختارسازی هم کرد. به طور مثال راه اندازی سازمان فرهنگی- ورزشی شهرداری می تواند نقش موثری در پیشبرد و توسعه ورزش در سطح شهرستان داشته باشد.

حضور تیم ملی جوانان والیبال در علی اباد کتول یا هماهنگی مهندسحضور علی دایی در علی اباد کتولحضور اقای کارخانه مربی والیبال در دهنه ی ییلاقی محمد اباد کتول     ماهیان

نظرات فراموش نشود
طبقه بندی: مهندس حاتمی،  کتول،  محمدابادکتول، 
برچسب ها: مهندس حاتمی، علی دایی، مهندس، کتول، شهرداری علی ابادکتول، مهندس غلام رضا حاتمی، مهندس محمد اباد کتول،  
دنبالک ها: مهندس غلام رضاحاتمی،  

تاریخ : دوشنبه 20 خرداد 1392 | 12:37 ب.ظ | نویسنده : حسن د | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.
/post/rss/cb:loop_posta target=#777777http://hasankatool.mihanblog.com/theme/18/style.css[cb:blog_tag_cloud_href] target=http://vatanskin.com/theme/18/style.css[cb:blog_tag_cloud_href] target=